Psiho Centar MM - Zašto mi?
Pored psihijatara (za decu i odrasle), neuropsihijatra i neurologa (za decu i odrasle) naš tim upotpunjuju stručnjaci za praćenje razvojnih smetnji kod dece, neurofiziolozi, psiholozi, logopedi i defektolozi.
Cilj nam je da klijentima pomognemo, pružimo podršku u prevazilaženju teških životnih okolnosti. Primenjujemo različite psihoterapijske modalitete koje kombinujemo sa farmakoterapijom u cilju lečenja, ali i prevencije razvoja težih oblika psihičkih smetnji.
Kod lakših problema ponekad je dovoljno nekoliko razgovora, bez potrebe davanja lekova.
Kod težih problema potrebno je duže vreme da bi se uz pomoć lekova, redovnih kontrola i psihoterapije, ponovo uspostavilo stanje psihičke ravnoteže. Pružamo preventivne, dijagnostičke (EEG, psihotest) i terapijske usluge klijentima u vidu individualnog i grupnog psihoterapijskog i savetodavnog rada uz primenu farmakoterapije.

Populacije sa kojima radimo su deca, adolescenti, odrasli, seniori i sve stigmatizovane i marginalizovane grupe.
Bavimo se praćenjem razvojnih smetnji kod dece, dijagnostikovanjem i različitim terapijskim modalitetima raspoloživi su za decu sa problemima iz autističnog spektra, deci sa problemima pažnje i hiperaktivnosti (ADHD), usporenog govornog – jezičkog i psihomotornog razvoja, deci koja imaju poteškoće u izgovaranju glasova, tikove ili mucanje.
Omogućavamo i podršku kod poteškoća u učenju i savladavanju školskih veština, disleksije, disgrafije , kao i prevenciju školskog neuspeha, psihološke pripreme pre upisa u osnovnu školu…
Kada je pravo vreme da potražite pomoć?
Psihoterapija je vid lečenja stanja i poremećaja koji su izazvani iz nekih psiholoških razloga. podrazumava razgovor sa stručnjacima, kao što su psiholog i psihijatar.
EEG - Elektroencefalografija
EEG – Elektroencefalografija predstavlja dijagnostičku tehniku kojom se registruje električna aktivnost mozga kako bi se utvrdile njene abnormalnosti.
Glavobolje - Kada je potrebno javiti se lekaru?
Glavobolje predstavljaju bol ili bolnu senzaciju u predelu glave i gornjeg dela vrata. U pitanju je jedno od najčešćih oboljenja čoveka. Preko 95 odsto svetske populacije se, makar, jednom u životu susrelo sa ovim bolom, dok je 10 odsto njih zbog njegovog intenziteta moralo da zatraži pomoć na odeljenju urgentne medicine.
Kada se treba obratiti logopedu za pomoć?
Statistika kaže da samo 15% govornih poremećaja kod dece ima organske uzroke: nepravilno formiranje usta, nosa, oštećen sluh i slično. svi ostali poremećaji zavise od samog učenja govora.
Gotovinom ili kreditnom karticom.

Preko računa firme.

Posredstvom Ugovora sa osiguravajućim kućama.
